Aktualności


obrazek spółdzielni.png
środa, 6 marca 2019
Spółdzielnia Socjalna "Świt Dobry" - wizytówka

Dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Pile przedstawiamy Państwu krótką wizytówkę naszej Spółdzielni Socjalnej "Świt Dobry" polecając jej usługi. Przypominamy raz jeszcze z dumą, iż spółdzielnia otrzymała 1 marca br. tytuł Lidera Sukcesu 2018, który przyznał Zarząd Powiatu w Pile za co serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej »

6.jpg
niedziela, 3 marca 2019
Lider Sukcesu 2018 dla naszej Spółdzielni Socjalnej!

1 marca 2019 roku w Hotelu Gromada w Pile odbyła się uroczystość wręczenia Liderów Sukcesu, dorocznych nagród przyznawanych przez Zarząd Powiatu w Pile. W gronie laureatów tej prestiżowej nagrody znalazła się nasza Spółdzielnia Socjalna „Świt Dobry”.

Czytaj więcej »

wosp.jpg
sobota, 26 stycznia 2019
Razem z WOŚP i Jurkiem Owsiakiem

W tym roku również graliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dla Jurka Owsiaka. Byliśmy wraz z siatkarzami w hali sportowej w Łobżenicy, a tydzień wcześniej wraz z młodymi piłkarzami.

Czytaj więcej »

Życzenia świąteczne 2018.jpg
czwartek, 20 grudnia 2018
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego 2019 Roku!
2.jpg
wtorek, 11 grudnia 2018
Nagroda Starosty Pilskiego dla wielkiego przyjaciela naszego Stowarzyszenia

Katarzyna Mudyna, nauczycielka historii w Szkole Podstawowej im. KEN w Łobżenicy, na nasz wniosek, została uhonorowana nagrodą Starosty Pilskiego w dziedzinie kultury „za osiągnięcia w edukacji historycznej i kulturalnej lokalnej społeczności gminy Łobżenica”. Katarzyna Mudyna jest wielkim przyjacielem naszego Stowarzyszenia.

Czytaj więcej »

3.jpg
czwartek, 22 listopada 2018
Z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej

15 listopada kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej dotarła do Wyrzyska. Mieszkańcy szli w uroczystej procesji za obrazem do kościoła, gdzie odbyło się jego powitanie. Było to wyjątkowe wydarzenie, w którym uczestniczyło mnóstwo ludzi. Również nasze Stowarzyszenie mogło je uświetnić.

Czytaj więcej »

1.jpg
środa, 14 listopada 2018
100 lat Niepodległej Polski

100 lat w niepodległej Polsce! Do tej rocznicy przygotowywaliśmy się od dawna. Stąd uczestnictwo naszego stowarzyszenia w wielu wydarzeniach w różnych miejscowościach, by przybliżyć wszystkim postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, i czas w którym Polska odzyskiwała niepodległość.

Czytaj więcej »

PLAKAT_11 LISTOPADA 2018.jpg
wtorek, 6 listopada 2018
Hubertus 2018 w 100-lecie odzyskania niepodległości! Zapraszamy!

Zapraszamy na tegorocznego Hubertusa, który będzie wyjątkowy z uwagi na setną rocznicę rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczegóły na plakatach.

Czytaj więcej »

Piknik 13.10-6.jpg
wtorek, 23 października 2018
Kolejne spotkanie z mieszkańcami Piły

13 października 2018r. uczestniczyliśmy w Jesienniej Biesiadzie Pokoleniowej i Pikniku Bezpieczeństwa w Pile. Gotowaliśmy dla Policji, Straży Pożarnej i innych służb biorących udział w wydarzeniu, a zwłaszcza dla pilskiej społeczności.

Czytaj więcej »

4.jpeg
wtorek, 11 września 2018
Znamy najlepsze Pilskie Smaki

Z inicjatywy naszego Stowarzyszenia w dniu 9 września 2018r. odbył się konkurs kulinarny Pilskie Smaki. Konkurs zorganizowaliśmy wspólnie z Powiatem Pilskim podczas Dożynek Powiatowych na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Konkurs został dofinansowany ze środków Lokalnej Grupy Działania „Krajna nad Notecią”.

Czytaj więcej »

1.jpg
wtorek, 4 września 2018
Na Szarży pod Krojantami

Blisko 130 koni oraz 250 aktorów uczestniczyło w tegorocznej Szarży pod Krojantami. Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę września można było zobaczyć tu największą plenerową inscenizację w Europie z udziałem kawalerii. Również nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w tym niezwykłym widowisku.

Czytaj więcej »

Plakat z potrawami JPG pomniejszony1.jpg
czwartek, 30 sierpnia 2018
Zapraszamy na Festiwal Pilskich Smaków

Już 9 września 2018r. zapraszamy na Dożynki Powiatowe w Pile, podczas których odbędzie się Festiwal Pilskie Smaki. Festiwal organizuje nasze Stowarzyszenie wspólnie z Powiatem Pilskim. Dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia otrzymaliśmy ze środków Lokalnej Grupy Działania „Krajna nad Notecią”.

Czytaj więcej »

1.jpg
poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Już po Dzikich Polach

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno zorganizowało 5. edycję Konkursu Gotowania "Dzikie Pola" o Złotą Michę Księdza Kajetana.

Czytaj więcej »

5.jpg
piątek, 17 sierpnia 2018
Na Święcie Wojska Polskiego

Już po raz drugi mogliśmy uczestniczyć w obchodach Święta Wojska Polskiego w Pile.

Czytaj więcej »

11.jpg
sobota, 11 sierpnia 2018
Pilska Biesiada z naszym udziałem

Zawody rekreacyjne „Senior w koźle” oraz nasze pyszne, swojskie dania przygotowaliśmy na Pilską Biesiadę Pokoleniową, która odbyła się 9 sierpnia na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Jej organizatorem był Powiat Pilski ze starostą Eligiuszem Komarowskim oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile.

Czytaj więcej »