Z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej czwartek, 22 listopada 2018

15 listopada kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej dotarła do Wyrzyska. Mieszkańcy szli w uroczystej procesji za obrazem do kościoła, gdzie odbyło się jego powitanie. Było to wyjątkowe wydarzenie, w którym uczestniczyło mnóstwo ludzi. Również nasze Stowarzyszenie mogło je uświetnić.

- Byliśmy w asyście obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, a amarantowe otoki pobłyskiwały z daleka wśród licznie zebranych mieszkańców Wyrzyska i okolicy. Ksiądz Mariusz Stachowiak, proboszcz parafii pw. św. Marcina Biskupa i Męczennika w Wyrzysku zorganizował poczęstunek dla uczestników, a my mieliśmy zaszczyt przygotować i zaserwować ten posiłek, za co serdecznie dziękujemy. Przy okazji chcieliśmy też pozdrowić naszych sąsiadów i życzyć im wszystkiego dobrego – mówi prezes Włodzimierz Paprocki.

Dowódcą asysty ułańskiej obrazu Matki Bożej Częstochowskiej był członek naszego Stowarzyszenia Łukasz Cybulski z Falmierowa w gminie Wyrzysk, a towarzyszył mu na srokaczu Bartek Walkosz.

 

Zdjęcia: diecezja.bydgoszcz.pl

RELACJA FILMOWA [TUTAJ]