Nagroda Starosty Pilskiego dla wielkiego przyjaciela naszego Stowarzyszenia wtorek, 11 grudnia 2018

Katarzyna Mudyna, nauczycielka historii w Szkole Podstawowej im. KEN w Łobżenicy, na nasz wniosek, została uhonorowana nagrodą Starosty Pilskiego w dziedzinie kultury „za osiągnięcia w edukacji historycznej i kulturalnej lokalnej społeczności gminy Łobżenica”. Katarzyna Mudyna jest wielkim przyjacielem naszego Stowarzyszenia.

Katarzyna Mudyna to entuzjastka swojego przedmiotu, która przekazuje wiedzę tak, by nie dzielić Polaków, lecz stwarzać płaszczyznę do dyskusji, szacunku poglądów oraz pamięci historycznej. Swojej pracy oddaje się bezgranicznie poświęcając swój czas dla innych bezinteresownie. Oprócz pracy pedagogicznej w szkole angażuje się w wiele projektów, które przybliżają historię mieszkańcom miasta i gminy. Pisze i angażuje się wiele projektów: w 2016 r. przeprowadziła Grę Miejską „Wilczym Tropem”, na ulicach Łobżenicy (Narodowe Święto Pamięci Żołnierzy Wyklętych), w 2017 r. współorganizowała projekt edukacyjny „Mieszko I, Św. Wojciech, Bolesław Chrobry, czyli wybór chrześcijaństwa i miejsca w Europie”, którego głównym elementem było przeprowadzenie wielkiego testu z historii na platformie Kahoot (1050. rocznica Chrztu Polski), w 2018 r. napisała i przeprowadziła Grę Miejską „Ku Niepodległej”.

Jest organizatorką szkolnych uroczystości i apeli z okazji ważnych rocznic historycznych, dzięki czemu młodzież poznaje i oddaje hołd polskim bohaterom i Polakom, którzy wnieśli do naszej jak i światowej historii wielki wkład.

Gratulujemy Pani Kasiu!