Krzyż wreszcie powrócił piątek, 17 maja 2019

Krzyż Misyjny, który został postawiony w 1991 roku na rozstaju dróg Dźwierszno Małe - Witrogoszcz - Gródek Krajeński z inicjatywy ks. Kajetana Rybackiego i parafii Dźwierszno, w czasach kiedy nie było to takie proste, wrócił na swoje miejsce.

Ksiądz Kajetan był wyjątkowym człowiekiem, którego bez problemu rozpoznawał nawet nasz Papież. Ksiądz Kajetan pisał w swoich znakomitych felietonach, na łamach Panoramy Łobżenicy, że Papież zapamiętał go może z powodu imienia, a może ze względu na swoją znakomitą pamięć - „Ja wiem, to ty jesteś tym księdzem, który zawsze przesyła mi kartki świąteczne...” – wspominał ksiądz Kajetan słowa Papieża. Jaki ON był szczęśliwy, kiedy mógł o tym pisać, kiedy mógł o tym mówić.

Dziś ciągle pamiętamy o tym niezwykłym człowieku, stąd cykliczna już impreza na jego cześć - Konkurs Gotowania Dzikie Pola o Złotą Michę ks. Kajetana Rybackiego, organizowana przez nasze Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno O.M.M.P.

Włodzimierz Paprocki, prezes - Myślę, że ten krzyż został poświęcony przez każde szczere i otwarte serce mijających go ludzi w drodze do pracy, kościoła, znajomych. Stoi na rozstaju dróg i niech służy wszystkim. Dla pokrzepienia serc i dla pojednania. Pamięci wspaniałego człowieka Ks. Kajetana Rybackiego!