Hubertus 2017 bardzo udany! niedziela, 12 listopada 2017

11 listopada 2017r. odbył się tradycyjny Hubertus. Na organizację wydarzenia, wsparcia finansowego udzielili oraz objęli honorowym patronatem: marszałek województwa wielkopolskiego Marek Wożniak, starosta pilski Eligiusz Komarowski i burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś. Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy pomimo bardzo kapryśnej pogody i zimna byli wraz z nami w Górce Klasztornej.

- Jestem pod wrażeniem, że było nas tak wielu! Czołem Panowie z Bractwa Kurkowego, Czołem Panowie Myśliwi, Pszczelarze, Jeźdźcy! Czołem Młodzieży i Wychowawcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy, ukłony dla Warsztatów Terapii Zajęciowej, Liceum, GCK i wszystkich obecnych w tym dniu w Górce Klasztornej. Całość naszego wydarzenia ma charakter patriotyczny, obecność Marszałka Piłsudskiego, licznych żołnierzy z różnych okresów, szlachcica który symbolizował tradycje przechowywane w większości domów, dworów przez wszystkie lata niewoli, jednocześnie tęsknotę za Polską wielką i wolną – mówi Włodzimierz Paprocki, prezes naszego Stowarzyszenia.

Ponieważ wydarzenie miało charakter patriotyczny, nie dziwiła obecność sobowtóra marszałka Józefa Piłsudskiego, który pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Łobżenicy powiedział: -  Składam Hołd i czynię największe Honory Powstańcom Wielkopolskim oraz Wszystkim Polskim Patriotom.

Gonitwę za listem wygrał Krzysztof Seren z Jastrowia, a wyścig o Puchar Starosty zakończył się zwycięstwem Pawła Skrętnego z Osowca. W imprezie wzięło udział 26 koni. Ponadto bardzo profesjonalny pokaz sokolnictwa przedstawił Patryk Graboń z Pruszcza, a Dawid Krzyk, artysta rodem z Krajny, zaprezentował obecnym ciekawy występ muzyczny. Przygotowane atrakcje przyciągnęły tłumy mieszkańców, którzy nie mogli narzekać na nudę.

Galeria zdjęć: zlotowskie.pl
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmedia%2Fset%2F%3Fset%3Da.1683852348314416.1073741987.170257349673931%26type%3D3&width=500" width="500" height="685" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>