Podziękowania od Polskiego Klubu Kawaleryjskiego niedziela, 15 października 2017

Na zaproszenie Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, z którym współpracujemy od dawna m.in. podczas inscenizacji Szarży pod Krojantami, wzięliśmy udział w akcji pomocy poszkodowanym przez wichury mieszkańcom gminy Chojnice (gdzie odbywa się inscenizacja). Niedawno otrzymaliśmy podziękowanie, które traktujemy jako ogromne wyróżnienie naszego Stowarzyszenia.

Od lat uczestniczymy w inscenizacji Szarży pod Krojantami, bo to wspaniała inicjatywa, wspaniałych ludzi i przypomina ona, mało znany – ale bardzo chwalebny - epizod kampanii wrześniowej. Dziś, rekonstrukcja tego wydarzenia, jest jednym z największych tego typu widowisk w Europie, z udziałem kawalerii, 140 koni i ponad 40 tysięcy widzów. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent RP. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które przedstawia heroizm żołnierza polskiego, patriotyzm i szczególne umiłowanie Ojczyzny. Dlatego nie mogliśmy odmówić wsparcia naszym przyjaciołom z Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, który zorganizował pomoc poszkodowanym mieszkańcom gminy Chojnice.

- Panowie to Wy jesteście wielcy i wam należą się największe laury oraz waszym paniom, które was wszystkich wspierają, kiedy pasje targają waszym życiem. Panie Pułkowniku, dziękujemy!!! – mówi Włodzimierz Paprocki.