Dzikie Pola 2017 wtorek, 22 sierpnia 2017

19 sierpnia odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Gotowania „Dzikie Pola” i III Konkurs w Skokach przez Przeszkody. Obu przedsięwzięciom patronował starosta Eligiusz Komarowski.

- „Dzikie Pola” to doskonała promocja Gródka, gminy Łobżenica i powiatu pilskiego pod kątem turystycznym oraz zdrowego i aktywnego wypoczynku. To również promocja Formacji Dźwierszno i wartości patriotycznych, ponieważ patronem naszego stowarzyszenia jest wielki dowódca, mjr Henryk Dobrzański „Hubal”. Sport w połączeniu z miło spędzonym czasem wśród reprezentantów innych narodowości przy suto zastawionym stole to pokój i wspólne poznawanie kultur, religii oraz zwyczajów. Publiczność dopisała wybornie. Serdecznie dziękuję za obecność, również władzom powiatowym i gminnym – podsumował pierwszą część weekendowych spotkań Włodzimierz Paprocki, szef stowarzyszenia.
 
Drugiego dnia zrobiło się jeszcze bardziej sportowo. Skoki przez przeszkody wzbudziły duże zainteresowanie i jak zwykle były bardzo widowiskowe. Głównym bohaterem zmagań okazał się utytułowany Klaudiusz Jach na Eurydyce.
 
Tak, Gródek Krajeński to miejsce, które bezsprzecznie warto odwiedzić. Nie tylko latem i nie tylko przy okazji zawodów. Ale wtedy szczególnie. 
 
***
 
Zwycięzcy IV Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego „Dzikie Pola”: 1. OSP w Dźwiersznie Małym, 2. Magdalena Toksidis i Bartłomiej Bartnik, 3. Koło Łowieckie nr 14 „Dzik” w Łobżenicy.
 
Zwycięzcy III Konkursu w Skokach przez Przeszkody: klasa mini LL – Izabela Sarbak (Kuba), klasa LL – Klaudiusz Jach (Eurydyka), klasa L – Klaudiusz Jach (Eurydyka), klasa L1 – Klaudiusz Jach (Eurydyka), potęga skoku – Klaudiusz Jach (Eurydyka).

Dziękujemy za zdjęcia Szymonowi Chwaliszewskiemu (zlotowskie.pl).