Aktualności


Plakat.jpg
czwartek, 21 czerwca 2018
Razem z krajeńskimi motocyklistami!

Prowadzona przez nas Spółdzielnia Socjalna „Świt Dobry” oraz nasze Stowarzyszenie mogły uświetnić IX Urodziny Stowarzyszenia Miłośników Motocykli KRAJNA MOTORS TEAM w Łobżenicy, które odbyły się 8 czerwca przy Stanicy Turystycznej nad rozlewiskiem rzeki Łobżonka.

Czytaj więcej »

2.jpg
piątek, 8 czerwca 2018
Największe Festyny Strażackie w powiecie pilskim z naszą obecnością!

20 maja i 26 maja gościliśmy na Festynach Strażackich, które uświetniliśmy swoim pysznym poczęstunkiem. Dziękujemy staroście pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu oraz burmistrzowi Wysokiej za to, że nam ufają i zapraszają na ważne dla mieszkańców wydarzenia.

Czytaj więcej »

DSCF0017 kopia.jpg
piątek, 4 maja 2018
Nasze wyroby coraz bardziej popularne

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno i prowadzona przez nas Spółdzielnia Socjalna „Świt Dobry”, 27 kwietnia 2018r., mogły zaprezentować swoje wyroby na pilskim dworcu PKP podczas wernisażu wystawy prac Małgorzaty Borsukiewicz połączonego z prezentacją wierszy Dominiki Wróbel. Zapewnialiśmy obsługę cateringową tego wydarzenia, a nasze wyroby zyskały uznanie pilan.

Czytaj więcej »

DSC03815.jpg
wtorek, 10 kwietnia 2018
Spółdzielnia Świt Dobry na III spotkaniu sieciującym dla przedsiębiorstw społecznych

W dniu 26 marca w Kawiarni Dworcowa w Pile odbyło się spotkanie sieciujące dla przedsiębiorstw społecznych. Spotkanie o charakterze konsultacyjnym poświęcone było sprawom księgowym. 

Czytaj więcej »

bezNazwy1.jpeg
czwartek, 1 marca 2018
1% - Dlaczego warto?

Nasze Stowarzyszenie od lat wspiera osoby, które potrzebują pomocy, są to często osoby  niepełnosprawne, których los mocno doświadczył i trudno by im było bez wsparcia finansowego podjąć walkę o zdrowie czy lepsze jutro.

Czytaj więcej »

DSC08069.JPG
czwartek, 15 lutego 2018
Z nową energią w nowy rok

Pod koniec 2017 roku zostaliśmy uhonorowani nagrodą Starosty Pilskiego za promowanie wartości patriotycznych w kulturze małych ojczyzn. To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, potwierdzające sens naszej pracy i dające motywację do dalszych działań.

Czytaj więcej »

20180114_163627.jpg
wtorek, 16 stycznia 2018
Zagraliśmy w 26. finale WOŚP!

Jak to wspaniale móc mieć swój, nawet niewielki udział, we wspaniałym dziele jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Graliśmy w Sztabie WOŚP Miasto Piła, którym dowodził Starosta Eligiusz Komarowski. Dziękujemy za zaproszenie!

Czytaj więcej »

wosp.jpg
piątek, 12 stycznia 2018
Gramy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Nasze Stowarzyszenie, Formacja Dźwierszno OMMP oraz Spółdzielnia Socjalna Świt Dobry, będą uczestniczyć w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mamy nadzieję, że dochód z pysznych atrakcji jakie przygotowaliśmy, znacznie zasili konto Sztabu 4505 Miasto Piła, którego szefem jest Eligiusz Komarowski. Zapraszamy na pyszną grochówkę, burgery i… pieczonego prosiaka, które wydawać będziemy od godziny 17.00 na stadionie przy ul. Okrzei w Pile.

Czytaj więcej »

9.jpg
sobota, 30 grudnia 2017
Nasze Stowarzyszenie nagrodzone przez Starostę Pilskiego

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno O.M.M.P. zostało uhonorowane nagrodą Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego za „upowszechnianie wartości patriotycznych w kulturze małych ojczyzn”. Jesteśmy z niego bardzo dumni!

Czytaj więcej »

zyczenia - małe.png
piątek, 22 grudnia 2017
Wesołych Świąt!
1.jpg
niedziela, 12 listopada 2017
Hubertus 2017 bardzo udany!

11 listopada 2017r. odbył się tradycyjny Hubertus. Na organizację wydarzenia, wsparcia finansowego udzielili oraz objęli honorowym patronatem: marszałek województwa wielkopolskiego Marek Wożniak, starosta pilski Eligiusz Komarowski i burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś. Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy pomimo bardzo kapryśnej pogody i zimna byli wraz z nami w Górce Klasztornej.

Czytaj więcej »

logo fd.png
niedziela, 22 października 2017
Nasze Stowarzyszenie ma status OPP!

20 października 2017r. Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno O.M.M.P. otrzymało status Organizacji Pożytku Publicznego. Jesteśmy z tego faktu bardzo dumni!

Czytaj więcej »

podziękowanie pkk.jpg
niedziela, 15 października 2017
Podziękowania od Polskiego Klubu Kawaleryjskiego

Na zaproszenie Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, z którym współpracujemy od dawna m.in. podczas inscenizacji Szarży pod Krojantami, wzięliśmy udział w akcji pomocy poszkodowanym przez wichury mieszkańcom gminy Chojnice (gdzie odbywa się inscenizacja). Niedawno otrzymaliśmy podziękowanie, które traktujemy jako ogromne wyróżnienie naszego Stowarzyszenia.

Czytaj więcej »

1
piątek, 6 października 2017
Grodzisko w Dźwiersznie Małym ze ścieżką edukacyjną! To nasza kolejna inicjatywa

Formacja Dźwierszno O.M.M.P jako stowarzyszenie działające m.in. na rzecz propagowania historii oraz bogactwa kulturowo-krajobrazowego Krajny zachęca wszystkich do wspólnego działania w celu utworzenia ścieżki edukacji historyczno-przyrodniczej na bazie grodziska wczesnośredniowiecznego w miejscowości Dźwierszno Małe.

Czytaj więcej »

1.JPG
niedziela, 1 października 2017
Jubileusz 10-lecia LGD Krajna nad Notecią

LGD "Krajna nad Notecią", do którego należy również nasze Stowarzyszenie, 30 września br. obchodziło jubileusz 10-lecia działalności.

Czytaj więcej »