Aktualności


Życzenia świąteczne 2018.jpg
czwartek, 20 grudnia 2018
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego 2019 Roku!
2.jpg
wtorek, 11 grudnia 2018
Nagroda Starosty Pilskiego dla wielkiego przyjaciela naszego Stowarzyszenia

Katarzyna Mudyna, nauczycielka historii w Szkole Podstawowej im. KEN w Łobżenicy, na nasz wniosek, została uhonorowana nagrodą Starosty Pilskiego w dziedzinie kultury „za osiągnięcia w edukacji historycznej i kulturalnej lokalnej społeczności gminy Łobżenica”. Katarzyna Mudyna jest wielkim przyjacielem naszego Stowarzyszenia.

Czytaj więcej »

3.jpg
czwartek, 22 listopada 2018
Z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej

15 listopada kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej dotarła do Wyrzyska. Mieszkańcy szli w uroczystej procesji za obrazem do kościoła, gdzie odbyło się jego powitanie. Było to wyjątkowe wydarzenie, w którym uczestniczyło mnóstwo ludzi. Również nasze Stowarzyszenie mogło je uświetnić.

Czytaj więcej »

1.jpg
środa, 14 listopada 2018
100 lat Niepodległej Polski

100 lat w niepodległej Polsce! Do tej rocznicy przygotowywaliśmy się od dawna. Stąd uczestnictwo naszego stowarzyszenia w wielu wydarzeniach w różnych miejscowościach, by przybliżyć wszystkim postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, i czas w którym Polska odzyskiwała niepodległość.

Czytaj więcej »

PLAKAT_11 LISTOPADA 2018.jpg
wtorek, 6 listopada 2018
Hubertus 2018 w 100-lecie odzyskania niepodległości! Zapraszamy!

Zapraszamy na tegorocznego Hubertusa, który będzie wyjątkowy z uwagi na setną rocznicę rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczegóły na plakatach.

Czytaj więcej »

Piknik 13.10-6.jpg
wtorek, 23 października 2018
Kolejne spotkanie z mieszkańcami Piły

13 października 2018r. uczestniczyliśmy w Jesienniej Biesiadzie Pokoleniowej i Pikniku Bezpieczeństwa w Pile. Gotowaliśmy dla Policji, Straży Pożarnej i innych służb biorących udział w wydarzeniu, a zwłaszcza dla pilskiej społeczności.

Czytaj więcej »

4.jpeg
wtorek, 11 września 2018
Znamy najlepsze Pilskie Smaki

Z inicjatywy naszego Stowarzyszenia w dniu 9 września 2018r. odbył się konkurs kulinarny Pilskie Smaki. Konkurs zorganizowaliśmy wspólnie z Powiatem Pilskim podczas Dożynek Powiatowych na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Konkurs został dofinansowany ze środków Lokalnej Grupy Działania „Krajna nad Notecią”.

Czytaj więcej »

1.jpg
wtorek, 4 września 2018
Na Szarży pod Krojantami

Blisko 130 koni oraz 250 aktorów uczestniczyło w tegorocznej Szarży pod Krojantami. Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę września można było zobaczyć tu największą plenerową inscenizację w Europie z udziałem kawalerii. Również nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w tym niezwykłym widowisku.

Czytaj więcej »

Plakat z potrawami JPG pomniejszony1.jpg
czwartek, 30 sierpnia 2018
Zapraszamy na Festiwal Pilskich Smaków

Już 9 września 2018r. zapraszamy na Dożynki Powiatowe w Pile, podczas których odbędzie się Festiwal Pilskie Smaki. Festiwal organizuje nasze Stowarzyszenie wspólnie z Powiatem Pilskim. Dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia otrzymaliśmy ze środków Lokalnej Grupy Działania „Krajna nad Notecią”.

Czytaj więcej »

1.jpg
poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Już po Dzikich Polach

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno zorganizowało 5. edycję Konkursu Gotowania "Dzikie Pola" o Złotą Michę Księdza Kajetana.

Czytaj więcej »

5.jpg
piątek, 17 sierpnia 2018
Na Święcie Wojska Polskiego

Już po raz drugi mogliśmy uczestniczyć w obchodach Święta Wojska Polskiego w Pile.

Czytaj więcej »

11.jpg
sobota, 11 sierpnia 2018
Pilska Biesiada z naszym udziałem

Zawody rekreacyjne „Senior w koźle” oraz nasze pyszne, swojskie dania przygotowaliśmy na Pilską Biesiadę Pokoleniową, która odbyła się 9 sierpnia na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Jej organizatorem był Powiat Pilski ze starostą Eligiuszem Komarowskim oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile.

Czytaj więcej »

Dzikie pola 2018 plakat A3_maly.jpg
poniedziałek, 30 lipca 2018
Zapraszamy na Dzikie Pola 2018 i Konkurs w skokach przez przeszkody!

Zapowiada się wspaniała, jedyna w swoim rodzaju sierpniowa sobota. Położony w gminie Łobżenica, na skraju powiatu pilskiego Gródek Krajeński będzie 18 sierpnia miejscem akcji V Konkursu Gotowania „Dzikie Pola” i IV Konkursu Skoków przez Przeszkody.

Czytaj więcej »

001.jpg
wtorek, 24 lipca 2018
IX Walne zebranie członków naszego Stowarzyszenia

23 czerwca 2018r. odbyło się IX Walne zebranie członków Stowarzyszenia Formacja Dźwierszno O.M.M.P. Poświęcone ono było podsumowaniu minionego roku. Materiały znajdują się w załącznikach.

Czytaj więcej »

IMG_20180621_170619_BURST012.jpg
wtorek, 26 czerwca 2018
Zdobyliśmy trzecie miejsce w „Smakach Bukowiny”

23 czerwca w Jastrowiu przy okazji 29. Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Bukowińskie Spotkania” zorganizowano konkurs kulinarny pn. „Smaki Bukowiny”, w którym postanowiliśmy spróbować swoich sił i jak się okazało z powadzeniem, bo zajęliśmy III miejsce!

Czytaj więcej »