Aktualności


PLAKAT_11 LISTOPADA 2018.jpg
wtorek, 6 listopada 2018
Hubertus 2018 w 100-lecie odzyskania niepodległości! Zapraszamy!

Zapraszamy na tegorocznego Hubertusa, który będzie wyjątkowy z uwagi na setną rocznicę rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczegóły na plakatach.

Czytaj więcej »

Piknik 13.10-6.jpg
wtorek, 23 października 2018
Kolejne spotkanie z mieszkańcami Piły

13 października 2018r. uczestniczyliśmy w Jesienniej Biesiadzie Pokoleniowej i Pikniku Bezpieczeństwa w Pile. Gotowaliśmy dla Policji, Straży Pożarnej i innych służb biorących udział w wydarzeniu, a zwłaszcza dla pilskiej społeczności.

Czytaj więcej »

4.jpeg
wtorek, 11 września 2018
Znamy najlepsze Pilskie Smaki

Z inicjatywy naszego Stowarzyszenia w dniu 9 września 2018r. odbył się konkurs kulinarny Pilskie Smaki. Konkurs zorganizowaliśmy wspólnie z Powiatem Pilskim podczas Dożynek Powiatowych na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Konkurs został dofinansowany ze środków Lokalnej Grupy Działania „Krajna nad Notecią”.

Czytaj więcej »

1.jpg
wtorek, 4 września 2018
Na Szarży pod Krojantami

Blisko 130 koni oraz 250 aktorów uczestniczyło w tegorocznej Szarży pod Krojantami. Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę września można było zobaczyć tu największą plenerową inscenizację w Europie z udziałem kawalerii. Również nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w tym niezwykłym widowisku.

Czytaj więcej »

Plakat z potrawami JPG pomniejszony1.jpg
czwartek, 30 sierpnia 2018
Zapraszamy na Festiwal Pilskich Smaków

Już 9 września 2018r. zapraszamy na Dożynki Powiatowe w Pile, podczas których odbędzie się Festiwal Pilskie Smaki. Festiwal organizuje nasze Stowarzyszenie wspólnie z Powiatem Pilskim. Dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia otrzymaliśmy ze środków Lokalnej Grupy Działania „Krajna nad Notecią”.

Czytaj więcej »

1.jpg
poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Już po Dzikich Polach

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno zorganizowało 5. edycję Konkursu Gotowania "Dzikie Pola" o Złotą Michę Księdza Kajetana.

Czytaj więcej »

5.jpg
piątek, 17 sierpnia 2018
Na Święcie Wojska Polskiego

Już po raz drugi mogliśmy uczestniczyć w obchodach Święta Wojska Polskiego w Pile.

Czytaj więcej »

11.jpg
sobota, 11 sierpnia 2018
Pilska Biesiada z naszym udziałem

Zawody rekreacyjne „Senior w koźle” oraz nasze pyszne, swojskie dania przygotowaliśmy na Pilską Biesiadę Pokoleniową, która odbyła się 9 sierpnia na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Jej organizatorem był Powiat Pilski ze starostą Eligiuszem Komarowskim oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile.

Czytaj więcej »

Dzikie pola 2018 plakat A3_maly.jpg
poniedziałek, 30 lipca 2018
Zapraszamy na Dzikie Pola 2018 i Konkurs w skokach przez przeszkody!

Zapowiada się wspaniała, jedyna w swoim rodzaju sierpniowa sobota. Położony w gminie Łobżenica, na skraju powiatu pilskiego Gródek Krajeński będzie 18 sierpnia miejscem akcji V Konkursu Gotowania „Dzikie Pola” i IV Konkursu Skoków przez Przeszkody.

Czytaj więcej »

001.jpg
wtorek, 24 lipca 2018
IX Walne zebranie członków naszego Stowarzyszenia

23 czerwca 2018r. odbyło się IX Walne zebranie członków Stowarzyszenia Formacja Dźwierszno O.M.M.P. Poświęcone ono było podsumowaniu minionego roku. Materiały znajdują się w załącznikach.

Czytaj więcej »

IMG_20180621_170619_BURST012.jpg
wtorek, 26 czerwca 2018
Zdobyliśmy trzecie miejsce w „Smakach Bukowiny”

23 czerwca w Jastrowiu przy okazji 29. Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Bukowińskie Spotkania” zorganizowano konkurs kulinarny pn. „Smaki Bukowiny”, w którym postanowiliśmy spróbować swoich sił i jak się okazało z powadzeniem, bo zajęliśmy III miejsce!

Czytaj więcej »

Plakat.jpg
czwartek, 21 czerwca 2018
Razem z krajeńskimi motocyklistami!

Prowadzona przez nas Spółdzielnia Socjalna „Świt Dobry” oraz nasze Stowarzyszenie mogły uświetnić IX Urodziny Stowarzyszenia Miłośników Motocykli KRAJNA MOTORS TEAM w Łobżenicy, które odbyły się 8 czerwca przy Stanicy Turystycznej nad rozlewiskiem rzeki Łobżonka.

Czytaj więcej »

2.jpg
piątek, 8 czerwca 2018
Największe Festyny Strażackie w powiecie pilskim z naszą obecnością!

20 maja i 26 maja gościliśmy na Festynach Strażackich, które uświetniliśmy swoim pysznym poczęstunkiem. Dziękujemy staroście pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu oraz burmistrzowi Wysokiej za to, że nam ufają i zapraszają na ważne dla mieszkańców wydarzenia.

Czytaj więcej »

DSCF0017 kopia.jpg
piątek, 4 maja 2018
Nasze wyroby coraz bardziej popularne

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno i prowadzona przez nas Spółdzielnia Socjalna „Świt Dobry”, 27 kwietnia 2018r., mogły zaprezentować swoje wyroby na pilskim dworcu PKP podczas wernisażu wystawy prac Małgorzaty Borsukiewicz połączonego z prezentacją wierszy Dominiki Wróbel. Zapewnialiśmy obsługę cateringową tego wydarzenia, a nasze wyroby zyskały uznanie pilan.

Czytaj więcej »

DSC03815.jpg
wtorek, 10 kwietnia 2018
Spółdzielnia Świt Dobry na III spotkaniu sieciującym dla przedsiębiorstw społecznych

W dniu 26 marca w Kawiarni Dworcowa w Pile odbyło się spotkanie sieciujące dla przedsiębiorstw społecznych. Spotkanie o charakterze konsultacyjnym poświęcone było sprawom księgowym. 

Czytaj więcej »