O nas

Jesteśmy mieszkańcami małej miejscowości, wspaniale położonej w krainie jezior i lasów - Dźwierszno Małe. Okolica piękna, spokojna, zasobna w lasy, ryby i zwierzęta, idealne miejsce dla obserwatorów przyrody, pływania, czynnego wypoczynku. Mamy kilka koni szlachetnej półkrwi.

Wzorujemy się na Hubalu, majorze Henryku Dobrzańskim, niedoścignionym wzorze wszelkich cnót żołnierskich i ludzkich. Jego niezłomność charakteru, prostolinijność oraz hart ducha był i jest dla nas przykładem. To dzięki takim wzorcom jesteśmy bardziej odporni na los, który jeśli nawet rzuci nas na kolana, to my podniesiemy się, wstaniemy i pójdziemy dalej.

11 kwietna 2011r. zarejestrowaliśmy Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno O.M.M.P. (Omnia Mea Mecum Porto - wszystko co mam, noszę ze sobą – dewiza tych, którzy uważają, że prawdziwą wartość ma dusza, serce i rozum człowieka, a nie dobra materialne). Zasada ta przypisywana jest starogreckiemu filozofowi Biasowi z Prieny i nam przyświeca od lat.

Zaczynaliśmy od organizacji Hubertusów, bezkrwawych łowów. Skoro organizowaliśmy dużą plenerową imprezę to postanowiliśmy aby była charytatywna więc była Kasia, Eryk, Miłosz, powodzianie z Wilkowa, cegiełka na sztandar, wyjazdy na basen dzieci z naszej wsi. Hubertus jest raz w roku, a pomysły i chęci do pracy dużo większe. Stad też pomysł na powołanie do życia Stowarzyszenia, które będzie promować nie tylko naszą małą Ojczyznę.

Myślą przewodnią zainicjowania powstania Stowarzyszenia było propagowanie jeździectwa połączonego z historią i kontynuacją tradycji kawaleryjskich, reaktywacja ruchu harcerskiego w połączeniu ze sportem, turystyką i krajoznawstwem. Przy Stowarzyszeniu działa Sekcja Ułańska która nawiązuje m.in. do postaci mjr Henryka Dobrzańskiego (Hubala), który wraz ze swoim oddziałem Hubalczyków walczył o wolną Polskę w czasie II wojny światowej. Jako jeden z nielicznych oparł się psychozie strachu i w chwilach tragicznych dla naszej Ojczyzny nie poddał się i nie splamił honoru żołnierza i Polaka.

Stowarzyszenie to miłośnicy jazdy konnej, społecznicy, obrońcy zwierząt, entuzjaści aktywnego spędzania czasu.

Władze Stowarzyszenia:

Prezes: Włodzimierz Paprocki
Sekretarz: Anna Paprocka
Skarbnik: Mariola Krystyna Balcer
Członkowie Zarządu: Łukasz Paprocki, Aleksandra Kolas
Komisja Rewizyjna: Andrzej Kujawa, Łukasz Krzyżanowski, Stanisław Rink  

 

* Statut Stowarzyszenia- więcej celów i informacji